Internetový obchod s tradiční čínskou medicínou Přejít na eshop

Co v létě podpoří naše srdce, aby bylo spokojené a ukázněné, a ne plné spalujících tužeb či žádostivosti.

 

 

5. května letos začalo podle čínského solárního kalendáře léto. Prvek, který reprezentuje léto je oheň a orgán, který patří k létu je srdce.

Letní období nejvíce ovlivňuje qi srdce a způsobuje, že qi srdce je v létě nejsilnější a nejaktivnější ze všech orgánů. A právě proto, v létě, můžeme srdci uškodit, když ho budeme svou nevhodnou aktivitou oslabovat.

Je důležité, aby se člověk naučil respektovat zákonitosti ročních období, čímž se vyhne porušení rovnováhy svých orgánů.

Léto je období v roku, kdy všechnu bují, rostliny dorůstají květy svou krásou zdobí přírodu, a podobně by se měl chovat i člověk, aby své srdce podpořil čímž bude jeho srdce naplněné láskou, radostí, spokojeností, slušností a smyslem pro řád a vyhne se tomu, aby své srdce naplnil závistí, pocitem viny, neklidem či žádostivosti.

A jak?

Když srdce svou aktivitou oslabujeme, můžou se projevit symptomy jako je například bušení srdce, nespavost, tlak na prsou či poruchy krevního oběhu.

Zdravé srdce je naplněné láskou a člověk se zdravým srdcem je spokojený, radostný, mluví jasnou řečí, má ve věcech pořádek a v jeho světě vládne řád.

Nezdravé srdce je závistivé a člověk s nezdravým srdcem je neklidný, nervózní, naplněný pocitem viny a trápí ho spalující žádostivost a závist.

Napište nám

Vinohradská 1899/112, 130 00 Praha 3


GSM: +420 775 469 515
e-mail: info@tcm-fengshui.cz
Pondělí: 08:00 - 18:00
Úterý: 08:00 - 18:00
Středa: 08:00 - 18:00
Čtvrtek: 08:00 - 18:00
Pátek: 08:00 - 18:00
Sobota: Zavřeno
Neděle: Zavřeno