Internetový obchod s tradiční čínskou medicínou Přejít na eshop

Játra jsou teď nejvíc "vidět". Proč?

Pět prvků voda, dřevo, oheň, země a kov a jejich vzájemná interakce vytváří vše, co existuje na nebeské, zemské a lidské úrovni. Nejedná se přitom o konkrétní pozemské dřevo, vodu atd., jedná se především o nejtypičtější pozemské projevy jejich kosmických původců.

K jaru patří prvek dřeva a z lidských orgánů ke dřevu patří játra a žlučník.

Játra jsou proto nyní takříkajíc nejvíc „na ráně“, a ten, kdo trpí na potíže spojené s těmito dvěma orgány, by měl být právě na jaře nejvíc obezřetný a pěstovat své zdraví.

Podle tradiční čínské medicíny játra uchovávají krev a řídí vnitřní průchodnost organismu. Toto je důležité – řídí průchodnost. Proto, když jsou vaše játra v pořádku, tak hezky vše zprůchodňujete a nejste papiňáček. Když jste papiňáček, a trápí vás výbuchy vzteku a podrážděnost – zaměřte svou pozornost na játra a podpořte je. Jak? Například chozením po čerstvě narostlé trávě, pitím čaje z chryzantémy. Užívejte byliny na podporu jater a jděte do přírody.

Další potíže, které vás můžou v důsledku oslabených jater trápit jsou například bolesti hlavy, problémy s menstruací nebo křeče v nohou.

A proto abyste nebyli papiňáčci, měli pravidelnou menstruaci a pevný krok, chraňte své játra. Například bylinkami, které tady postupně jednu po druhé až do konce jara uvedeme.

Lucia a Lukáš

Tradiční čínská medicína a feng shui

Napište nám

Vinohradská 1899/112, 130 00 Praha 3


GSM: +420 775 469 515
e-mail: info@tcm-fengshui.cz
Pondělí: 08:00 - 18:00
Úterý: 08:00 - 18:00
Středa: 08:00 - 18:00
Čtvrtek: 08:00 - 18:00
Pátek: 08:00 - 18:00
Sobota: Zavřeno
Neděle: Zavřeno