Internetový obchod s tradiční čínskou medicínou Přejít na eshop

Magické jmelí

Jmelí bílé, latinsky Viscum alba, je rostlina, která se v našich končinách těší velké popularitě právě na Vánoce.

Je to proto, že pro Slovany je tato magická bylina velmi významná.

Jedná se o parazitující organismus rostoucí na ovocných, jehličnatých, či listnatých stromech jako je například moruše, jabloň, hruška, borovice, dub nebo bříza, a právě přes Vánoce, počínaje zimním slunovratem, slouží jako ochranná rostlina.

Kdo má jmelí v tento čas při sobě v kapse nebo pověšené při vstupních dveřích, je ochráněn před vším zlem a bytosti z podsvětí nad ním nemají moc.

Aby se zachovala kouzelná moc této magické byliny, je nutné, aby šlo o jmelí utržené přímo ze stromu levou rukou. A největší ochranu poskytuje jmelí věnované, utržené o zimním slunovratu, s větším počtem bílých bobulí.

Když si ho v domě o Vánocích pověsíte pro štěstí a lásku, nezapomeňte jej pak, ihned jak odpadne poslední bílá bobulka, spálit. S ohněm pak odejde vše špatné, co rostlinka pro vaši ochranu do sebe nasála.

Při těchto tradičních zvycích a využití jmelí přes Vánoce magické vlastnosti bylinky nekončí.

Jmelí má také nemalé léčivé účinky a po tisíce let se užívá jak v tradiční čínské medicíně, tak v našich středoevropských končinách.

V tradiční čínské medicíně se jmenuje Hu Ji Sheng a léčí především bolestivé blokády z větrné horkosti způsobené nedostatečností jater a ledvin, co se projevuje jako tupé bolesti beder a kolenou. Dále pak umí uklidnit plod a předcházet tak potratu.

V našich zeměpisných šířkách se odpradávna jmelí používá při vysokém krevním tlaku a jako prevence arteriosklerózy.

Jmelí je v současnosti věnovaná velká pozornost kvůli jeho účinným látkám, které se používají při léčbě zhoubných i nezhoubných nádorových onemocnění.

Při bylinné léčbě se používá nať, která se sbírá od zimy do jara, zbaví se silných stonků, nakrájí na kousky a nasuší na slunci.

 

Napište nám

Vinohradská 1899/112, 130 00 Praha 3


GSM: +420 775 469 515
e-mail: info@tcm-fengshui.cz
Pondělí: 08:00 - 18:00
Úterý: 08:00 - 18:00
Středa: 08:00 - 18:00
Čtvrtek: 08:00 - 18:00
Pátek: 08:00 - 18:00
Sobota: Zavřeno
Neděle: Zavřeno