Internetový obchod s tradiční čínskou medicínou Přejít na eshop

Imunita je ta nejvzácnější věc, kterou v sobě máme. V dnešní době a současné situaci, kdy zemi sužuje strach ze šíření nebezpečných virů, to ví už snad každý. Imunita chrání, činí nás silnými a odolnější vůči vnějším vlivům. Funguje jako vojsko plné statečných bojovníků peroucích se každý den za naše zdraví a bezpečí. Tito chrabří vojáci však nejsou samozřejmostí a často jim sami házíme klacky pod nohy a devastujeme je naším způsobem života. Kvůli tomu jsme pak křehcí a zranitelní. Hůř odoláváme napadení organismu, jsme náchylnější k nemocem a dělá nám větší problém zachovat klid a racionálně pracovat s emocemi. Podléháme tak nejen virům, bakteriím, pylům, anebo roztočům, ale také strachu, smutku či dokonce panice.

V naší ordinaci na pražských Vinohradech se věnujeme tradiční čínské medicíně a je to právě tato medicína, která klade velký důraz na prevenci a pěstování zdraví. Na naší odborné stáži v čínském Chengdu v roce 2017 jsme v tamní nemocnici navštívili klasická oddělení jako jsou pediatrie, gynekologie nebo interna a k našemu překvapení i oddělení budoucích nemocí. Toto oddělení bylo plné lidí a my jsme nechápali, kdo tam asi tak chodí na vyšetření. Následně jsme pochopili, že oddělení navštěvují lidé právě ve snaze prevence, aby předešli budoucím nemocem.

U nás na západě však tento způsob přemýšlení nikde nenajdete. Svá těla systematicky poškozujeme prací, vztahy, koníčky a jídlem. Jsme následně slabí, vystrašení a více náchylní k nemocem. Ve snaze navracet lidem zdraví a pomáhat jim předcházet nemocem je zas a znovu učíme věcem jako třeba jak správně jíst. To ovšem neznamená, že jim nabízíme rozsáhlé  jídelníčky s počtem gramů a kalorií. Naše rady jsou prosté – držte se základních pravidel, jako například pravidelná strava anebo jíst méně ale kvalitně. Co je však nejdůležitější - jezte s radostí.

Mimo jiné naše klienty učíme i odpočívat. Málo lidí v dnešní době tuto schopnost ještě správně ovládá. Nepřestává nás překvapovat fakt, že mnoho lidí nedokáže ani půl hodiny sedět v klidu. Bez telefonu, rádia nebo jiného vnějšího impulzu, opravdu jen tak sedět. Být sám se sebou je pro spoustu z nás téměř nemožné. A právě to může být součástí prevence, návratu k sobě a posílení imunity. 

V naší ordinaci máme k dispozici silný nástroj na podporu imunity a obranyschopnosti. Tím nástrojem je tradiční čínská medicína, která nabízí širokou škálu terapeutických prostředků (jako např. bylinné směsi, akupunktura, Feng Shui, BaZi, nebo Tuina) a dokáže pomoci odstranit zdravotní potíže na základě odhalování skutečných příčin problémů. V dnešní době, kdy se slovo imunita skloňuje ve všech pádech a všech osobách, umíme poskytnout účinné bylinné směsi, které mají ochránit organismus před vnějším napadením a kompletně tak posilovat imunitní systém.

Nemusíte čekat na návštěvu naší ordinace. S budováním svého imunitního vojska můžete začít ihned. Starejte se o sebe a zlepšete své návyky například tím, že začnete více chodit do přírody, lépe jíst a dobře spát. Také byste se měli více smát, na chvíli zpomalit a více relaxovat, nebo věnovat čas rodině a těm, které máte rádi. Tělo vám to mnohokrát vrátí a žádný virus vám už nebude zkracovat spánek nebo dělat vrásky na tváři.

 Autor: Lucia Petriláková

Napište nám

Vinohradská 1899/112, 130 00 Praha 3


GSM: +420 775 469 515
e-mail: info@tcm-fengshui.cz
Pondělí: 08:00 - 18:00
Úterý: 08:00 - 18:00
Středa: 08:00 - 18:00
Čtvrtek: 08:00 - 18:00
Pátek: 08:00 - 18:00
Sobota: Zavřeno
Neděle: Zavřeno