Internetový obchod s tradiční čínskou medicínou Přejít na eshop

Venku se krásně otepluje, odkládáme kabáty, čepice a vytahujeme deky na piknik, kola a slunečníky. V teplém klimatu se přístup tradiční čínské medicíny k prevenci vůči onemocnění způsobenému vnější škodlivinou (např. mikroorganismem) mění.

 

Před pár dny, kdy jsme byli v období zimy a jara jsem vám radil, aby součástí prevence bylo především posilování takzvané Wei Qi, což je naše obranyschopnost a imunita organismu, jako ochrana před vpádem chladné vnější škodliviny. Byliny na to sloužící jsou teplé povahy a brání nachlazení (zranění chladem) v obecném slova smyslu. 

 

Jak se teploty vyhupují ke dvaceti stupňům, mění se i povaha vnější škodliviny z chladné na teplou. Proto byliny tudíž musí oproti těm zimním víc chladit. 

 

V tradiční čínské medicíně platí, že vnější podněcuje vnitřní. Máme-li v sobě hodně horka, jsme víc náchylní na vpád teplé vnější škodliviny do našeho organismu. To znamená, že se teď mění rizikové skupiny, což jsou obecně řečeno lidé, kteří se cítí nějakým způsobem horkokrevní, nebo pociťují projevy horka v těle. Například vzteklý chlap s hypertenzí, všichni, co mají kožní červené projevy, agresivní zapáchající pocení, zapáchající kašovitou stolici, návaly a klimakterické projevy, afty, opary a jiné pálivé projevy na kůži nebo sliznicích.

 

Pro jednoduchou kontrolu si můžete zkontrolovat jazyk. Pokud je třeba hodně červený, je to projev určitého horka ve vašem organismu. Horko také signalizuje jazyk s nažloutlým, žlutým nebo nahnědlým povlakem. Správná barva jazyka je růžová s jemným bílým povlakem. 

 

Horko v těle můžete odstranit pomocí bylinných směsí, kterých máme v čínské medicíně naštěstí širokou škálu, nebo úpravou stravy. Pokud máte v sobě nadměrné horko, v létě raději ze svého jídelníčku vyřaďte nebo omezte grilované maso, vysokoprocentní alkohol, pálivé koření, a naopak tam zařaďte například ananas, kiwi, pohanku, meloun, salátovou okurku, cuketu, jablko, květák, bílou ředkev, králíka anebo zelený čaj.

Když si se svým jazykem nevíte rady a nejste jisti, jakou barvu má, pošlete nám jeho fotografii na náš email infoI@tcm-fengshui.cz a já vám ho zdarma zkontroluji.

 

Doufám, že jste Vy i Vaši blízcí zdraví a na závěr bych vám rád popřál krásné prožití Velikonoc.

Autor: Lukáš Široký

Napište nám

Vinohradská 1899/112, 130 00 Praha 3


GSM: +420 775 469 515
e-mail: info@tcm-fengshui.cz
Pondělí: 08:00 - 18:00
Úterý: 08:00 - 18:00
Středa: 08:00 - 18:00
Čtvrtek: 08:00 - 18:00
Pátek: 08:00 - 18:00
Sobota: Zavřeno
Neděle: Zavřeno