Internetový obchod s tradiční čínskou medicínou Přejít na eshop

Začíná rok ve znamení Vodního Tygra.

 

Nový solární rok 2022 začíná 4.2. a je to zároveň den, kdy končí zima a začíná jaro. Mění se roční období a také vláda ročního regenta, kdy vládu nad rokem přebírá od Kovového Buvola Vodní Tygr.

Tento dynamický vládce přinese pohyb vpřed, nový vítr do plachet a také radost, co je konečně po náročných kovových letech velmi povzbuzující. Doufám, že jste si přes zimu dobře odpočinuli, protože Tygr vás bude nutit k akci. Bude vás nutit kráčet vpřed, a to v různých oblastech vašeho života – ve kterých přesně závisí na dalších zvířatech a prvcích ve vašem Bazi horoskopu.

Takže když se budete někdy cítit jako na šílené horské dráze, koukněte za sebe, určitě tam uvidíte Tygra, jak se snaží dohnat všechno to, co trochu těžkopádní a tvrdě pracující Buvol v minulém roce nestihl, nebo kvůli své tvrdohlavosti promeškal.

 

Pěstování života

 

 

Tradiční čínská medicína, feng shui a čínská astrologie spolu s ostatními pilíři čínské metafyziky pracují s nástroji, které pomáhají navrátit harmonii a štěstí do života člověka. Učí nás žít v souladu s přírodou, svým vlastním tělem, upravit svůj prostor tak, aby podporoval naši přirozenou cestu osudem a poznávat sebe samého, své talenty, silné stránky a skrytý potenciál – skrze Bazi, neboli Čtyři pilíře osudu, čemu se jinak říká také čínská astrologie.

Praktické informace, které máme díky čínské metafyzice to obrovské štěstí mít k dispozici, nám ukazují jasný směr, kam v našich životech kráčet a jsou tak kompasem, který nám pomáhá držet ten správný kurz v časech spokojenosti ale i v časech turbulencí a bouřek.

A tak, když zjistíme a naučíme se, jak funguje naše tělo, jaký potenciál nabízí prostor, ve kterém žijeme a pracujeme a co za zbraně jsme získali prvním nádechem při našem narození, začneme žít podle Yang Shen Fa, co v překladu z čínštiny znamená Umění pěstování života. Začneme poslouchat srdce, začneme žít v souladu s přírodou, přestaneme jít proti proudu a naučíme se překonávat překážky s jistotou a beze strachu. Je to hodně práce, ale výsledek stojí určitě zato.

Rádi bychom využili dynamický rok Vodního Tygra na postupné představení arzenálu, pomocí kterého začnete následovat osud, zlepšovat zdraví a navracet štěstí do svých životů. Postupně budeme přinášet informace o tom, jak fungují naše orgány v jednotlivých ročních obdobích, jakým jídlem nejlépe tělo podpořit v konkrétním ročním období, či jak jednotlivé letící hvězdy ovlivňují v daném roce náš prostor a jak potenciál těchto hvězd využít ve svůj prospěch, nebo také například na jaké emoce si dávat pozor a jaké bylinky upřednostnit a mnoho, mnoho dalšího.

 

Malá rada pro váš prostor

 

Nebojte se, nebudu vám radit, abyste, stejně jako můj starší syn na jedné z mých oblíbených fotek, stáli na okně a vyhlíželi Tygra 😀.

Ve feng shui existuje jeden jednoduchý způsob, který pomáhá nakopnout novou energii, přilákat změnu do našich životů, či získat nový impulz. Je to práce s octovou vodou. Ocet je kyselé chuti a patří k prvku Dřeva. No a Dřevo je prvkem, který vládne jaru, takže se nyní práce s kyselou chutí octu hodí. Jak na to?

V pátek 4.2. otřete všechny rámy hlavních dveří a velkých oken octovou vodou. Prostor můžete octem nechat i provonět a to tak, že ocet spolu s vodou chvíli povaříte a tím, jak se vaří a odpařuje, jeho kyselá vůně pročistí celý váš prostor.

A nový rok se konečně může začít 🥳.

 

Ať se vám všem daří!

Lucia

Napište nám

Vinohradská 1899/112, 130 00 Praha 3


GSM: +420 775 469 515
e-mail: info@tcm-fengshui.cz
Pondělí: 08:00 - 18:00
Úterý: 08:00 - 18:00
Středa: 08:00 - 18:00
Čtvrtek: 08:00 - 18:00
Pátek: 08:00 - 18:00
Sobota: Zavřeno
Neděle: Zavřeno