Internetový obchod s tradiční čínskou medicínou Přejít na eshop

Pracovna podle Feng Shui

V práci trávíme hodně svého času a proto je tento prostor důležité mít v pořádku. Není jedno kam směruje náš pracovní stůl a jestli od svého stolu vidíme na dveře. Správné rozmístění nábytku v kanceláři a správné umístění našeho pracovního stolu může výrazně zvýšit pracovní efektivitu a pomoct firmě růst.

Základní pravidlo pro pracovnu je vidět na dveře do pracovny, když sedíme za pracovním stolem a mít přehled, co se v této místnosti děje. To znamená, že nesedíme zády ke dveřím, čímž se vyhýbáme útokům na záda. Pracovní stůl by neměl být umístěn v jedné linii mezi dvěma okny, dveřmi, nebo mezi oknem a dveřmi. Vyvarujeme se tak prudké yangové energii proudící ze dveří k oknu, která by mohla narušit naši koncentraci při práci.

Správné umístění pracovního stolu v kanceláři:

Pracovní stůl volíme raději hranatý, oválný stůl se hodí spíš do místnosti určené pro porady a rokování.

V pracovně je důležité, na co se díváme. Volíme hezké, inspirující obrazy, předměty, které nás motivují a povznáší. Naše cíle a vize.

Další důležité pravidlo pro pracovny je umístění stolu v příznivém směru. Každý máme svoje příznivé a nepříznivé směry. Ty se odvozují od Ming Gua – osobního čísla, které se počítá z našeho roku narození. Když jsme se narodili například v roku 1980 a jsme muž, naše osobní číslo Ming Gua je 2 a naše příznivé směry jsou severovýchod, západ, severozápad a jihozápad. Pro práci ten nejlepší směr je jihozápad. Chci-li podpořit svoji efektivitu v práci a výkonnost, umístím svůj pracovní stůl tak, aby směroval na jihozápad. Více o Ming Gua čtete v našem článku Je dobré znát své osobní číslo – Ming gua.

Napište nám

Vinohradská 1899/112, 130 00 Praha 3


GSM: +420 775 469 515
e-mail: info@tcm-fengshui.cz
Pondělí: 08:00 - 18:00
Úterý: 08:00 - 18:00
Středa: 08:00 - 18:00
Čtvrtek: 08:00 - 18:00
Pátek: 08:00 - 18:00
Sobota: Zavřeno
Neděle: Zavřeno