Internetový obchod s tradiční čínskou medicínou Přejít na eshop

Proč tradiční čínská medicína dokáže efektivně odstranit alergii?


Tajemství úspěchu čínské medicíny v odstraňování dnes tak běžného problému, jakým je alergie, je její úplně opačný přístup, než má medicína moderní.  

Moderní medicína léčí alergie ve většině případů antihistaminiky, co jsou léky ke snížení imunitní reakce organismu na alergen, který proniká do těla. Tím se reakce organismu na alergen eliminuje a člověk nepociťuje potíže. Problém a jeho příčina je však pouze potlačen a alergie jako taková se neléčí, pouze se potlačí její příznaky. Takže člověk trpící alergií je odkázán na užívání léků.

Tradiční čínská medicína má na to jiný pohled a používá opačný přístup. Alergen jako škodlivina pronikne do organismu, což je možné jen když je imunitní systém nedostatečný. Cestou k vyléčení alergie není ale tlumení, nýbrž posílení imunity člověka.

Obranyschopnost (imunita) lidského organismu vyplývá z celkového stavu těla. V tradiční čínské medicíně s imunitou nejvíce spojujeme slezinu, plíce a ledviny. Jak jsou na tom tyto orgány, odhalí v ordinaci čínské medicíny vyšetření dotazováním na specifické otázky, analýza pulzu a diagnostika jazyka.

Každá alergie může být trochu jiná. Někoho pálí oči, jiný má rýmu, nebo pořád kýchá. Objevují se různé druhy dechových potíží, projevy na kůži, otoky sliznic a rtů. To jsou většinou projevy alergie na pyly, prach a roztoče. Existují však i alergie na potraviny, které se mohou projevovat výše uvedeným, ke kterým se přidruží třeba zažívací potíže, průjem nebo křeče. Nemálo lidí trpí alergií například na kovy, chlad, slunce, dokonce i na vodu. Každý jeden příznak a symptom nám dává odpovědi na to, co a jak se v těle děje a podle toho se vyhodnotí, který orgán je do toho a v jaké míře zapleten.

Po odebrání celkové anamnézy a posouzení všech symptomů se stanoví terapeutický plán, jak tyto potíže odstranit. Výhodou pak je nejenom odstranění alergie a její příčiny, ale také celkové zlepšení energetického potenciálu a obranyschopnosti člověka.

Autor: Lukáš Široký, Tradiční čínská medicína

Napište nám

Vinohradská 1899/112, 130 00 Praha 3


GSM: +420 775 469 515
e-mail: info@tcm-fengshui.cz
Pondělí: 08:00 - 18:00
Úterý: 08:00 - 18:00
Středa: 08:00 - 18:00
Čtvrtek: 08:00 - 18:00
Pátek: 08:00 - 18:00
Sobota: Zavřeno
Neděle: Zavřeno