Internetový obchod s tradiční čínskou medicínou Přejít na eshop


Tradiční čínská medicína spojuje růst a kvalitu vlasů se stavem krve v těle, a to jak s jejím objemem, tak oběhem. Vypadávání vlasů vzniká většinou kvůli ztrátě krve, kterou předchází nějaký patologický stav, jako například nadměrná fyzická aktivita, nesprávná skladba potravy, dlouhodobá nemoc, velké operace, chemoterapie, vyčerpání, stres a emoce.

Doplňováním krve, obnovením oběhu energie a nasměrováním krve na pokožku hlavy se padání vlasů zastaví.

Druhy padání vlasů

Výše zmíněné patologické stavy můžou vést k následujícím projevům snížené kvality vlasů:

Tělo jako celek

Tradiční čínská medicína vnímá člověka jako celek, který žije v konkrétním prostředí a svůj život prožívá určitým způsobem. Tělo samotné je organizmus, ve kterém jsou všechny orgány, tkáně a substance vzájemně propojeny a navzájem se ovlivňují. Proto se většinou jednotlivé symptomy neobjevují samotné, ale spolu s dalšími. Takže i člověk, který trpí padáním vlasů, může pociťovat potíže jako:

Tím, že tradiční čínská medicína řeší problémy lidského těla komplexně a ne symptomaticky, se odstraňují kromě padání vlasů také další symptomy a tělo se regeneruje celkově.

Byliny tradiční čínské medicíny

Existuje mnoho čínských bylin, které v naší praxi využíváme při řešení problémů padání vlasů. V individuálně sestavené bylinné směsi můžete najít například bylinky jako Děhel čínský (Dang Gui, Radix angelicae sinensis), Rdesno mnohokvěté (He Shou Wu, Radix polygoni multiflori), kořen Šalvěje červenokořenné (Dan Shen, Radix salviae), Rehmanie lepkavá (Shu Di Huang, Radix rehmanie preparata), Ptačí zob lesklý (Nu Zhen Zi, Semen ligustri) a další. Bylinná směs se užívá formou odvarů z bylin, nebo tablet z rozemletých bylin a to jednou nebo dvakrát denně.

Akupunktura

Akupunktura napomáhá obnovovat správný tok energie tím, že uvolní stagnace a blokády v těle. Na základě diagnostiky a po nalezení správné příčiny vypadávání vlasů, terapeut sestaví vhodnou akupunkturní sestavu obsahující akupunkturní body na těle ovlivňující ty správné meridiány a orgány a zhruba jednou týdně tyto body u klienta stimuluje, čímž odstraňuje příčiny potíží.

Spolupráce

Každý člověk prožívá svůj život jinak. Prostředí, vztahy a životní styl ovlivňují jeho tělesný a psychický stav. Proto je vhodné, aby se při řešení jakéhokoliv zdravotního problému zaměřil na odbourání nežádoucích a zatěžujících vlivů ve svém životě. Jedná se většinou o stres, vztahy s lidmi, nevhodnou stravu, toxické prostředí nebo užívání nevhodných chemických přípravků. Terapeut tradiční čínské medicíny ukáže klientovi cestu, nabídne prostředky pro regeneraci, doprovází klienta na této cestě a očekává, že mu klient půjde naproti a zapojí své úsilí do celého procesu. Výsledkem je spokojenost na obou stranách.

Přečtěte si také: Tradiční čínská medicína v poporodní péči o matku.

Napište nám

Vinohradská 1899/112, 130 00 Praha 3


GSM: +420 775 469 515
e-mail: info@tcm-fengshui.cz
Pondělí: 08:00 - 18:00
Úterý: 08:00 - 18:00
Středa: 08:00 - 18:00
Čtvrtek: 08:00 - 18:00
Pátek: 08:00 - 18:00
Sobota: Zavřeno
Neděle: Zavřeno