Internetový obchod s tradiční čínskou medicínou Přejít na eshop

Čínská astrologie je komplexní a přesný systém výpočtu obrazu člověka, jeho povahy a charakteru, potenciálu a silných či slabých stránek. Rok narození předává člověku část jeho osobnostních charakteristik v podobě zvířete a jeho nátury, které jeho roku narození vládnou. Podle této části můžeme například zjistit, jaký vánoční dárek by se mohl dítěti zalíbit, nebo jej mile překvapit a potěšit. 

Nezapomeňte, že čínský solární rok začíná jindy nežli náš západní nový rok. Když je člověk narozen v lednu a začátkem února, patří do roku předcházejícího. Když je den narození kolem 4ho a 5ho února, je nutné zkontrolovat tabulky a zjistit, kdy přesně se v daném roce nový solární rok začínal. Podle toho stanovíte svoje zvíře roku.

Usilovné Krysátko

Roky narození 2008 a 2020

Osoba narozená v roce Krysy je chytrá, šikovná, tvořivá, vtipná, optimistická a spořivá. Je to výborný vyjednavač a snadno se přizpůsobuje prostředí, ve které se zrovna pohybuje. Malou Krysu baví společenské hry a ráda se účastní všeho, co podporuje její bystrý rozum. Ráda čte a jako dítě začíná mluvit hodně brzo. Kvůli její schopnosti skvěle hospodařit s financemi a společenské povaze ji určitě potěší společenské hry zaměřené na finance, nebo na obchod. Její spisovatelskou duši určitě nezklame hezká knížka, která je dynamická a poučná. Krysa je nezřídka označována za skrblíka, ale to jenom od těch, kteří tiše závidí její schopnosti rozumně zacházet s penězi. Proto ji může udělat radost hezká kasička, nebo nová peněženka. Malá i velká Krysa jsou noční tvorové, rádi ponocují a proto by jim hodiny jako dárkek mohli pomoct chodit do postele dřív, než před půlnocí.

 

Systematický Buvolík

Rok narození 2009

Buvol je trpělivý, vytrvalý pracant, který věří v cestu pomalého ale jistého vývoje. Je tvrdohlavý a opatrný. Když si něco zamane, vydá se na cestu a jde. Ve svém neumdlévajícím úsilí pokračuje tak dlouho, dokud nedosáhne cíle. Je přitom přesvědčen, že to, co dělá, je správné. Nesnaží si svou práci ulehčovat a nemá pochopení pro ty, kteří tak činí. Malý Buvol miluje pravidelnost a pevný životní řád. Rád se ujímá vedoucí pozice, například mezi sourozenci, když rodiče nejsou doma, nebo mezi spolužáky, když se paní učitelka vzdálí ze třídy. Kvůli své pravdě dokáže zuřivě bojovat, k čemu se nebojí použit i své pěstičky. Malého Buvola by proto mohl potěšit boxovací pytel, nebo trampolína. Uvolní nahromaděnou křivdu, kterou z času na čas může cítit. Potěší se také tvořivému dárku, výsledkem kterého je hezká věc. Například model letadla, lodě, nebo puzzle. Společenská hra ho může naučit akceptovat jiné hráče a jejich názory a učit toleranci. Systematickou a metodickou povahu Buvola může potěšit dárek, který ho bude motivovat ke sběru informací, jejich třídění a ukládání. Encyklopedie, pořadač nebo knihy a sešity pro sbírání známek nebo nálepek. Jeho ambiciózní povahu a jeho silný tah na bránu uspokojí dárek v podobě nové výzvy – brusle, když neumí bruslit, kolo, když na něm ještě nejezdí, šachy, když je neumí hrát. S nadšením se výzvy chopí a nepřestane, dokud to nebude umět.

Nepředvídatelný Tygřík

Rok narození 2010

Tygr je lovec daleko mocnější než lev. Osoba narozená v roce Tygra je připravena v kteroukoli chvíli se  ujmout vůdcovské role. Tygr míří vysoko a díky svému charismatu a smělosti dosahuje všeho, čeho si předsevzal. Jakmile Tygr jednou učiní nějaké prohlášení, můžete se spolehnout, že se zasadí o to, aby nezklamal. Jeho úsilí je neotřesitelné a Tygr míří ke svému cíli odvážně, lstivě a nezadržitelně. Vždy vyčnívá z řady a nikdy se nestane konformistou. Také malý Tygřík je nepřehlédnutelný a velice aktivní. Neustále se vrhá do všeho, co se kolem něj děje. Malého Tygra skoro nikdy nenajdete v koutě sedět a v klidu si číst knížku. Podobně, jako u dospělého tygra i tygří mládě potřebuje být viděn, slyšen a rád si užívá pozornosti. Jeho odvaha ho nezřídka zavede do nebezpečných situací, co může vyvolávat obavu u jeho rodičů. Je to dítě otevřené, které rádo a hlučně sdílí vše, co má na srdci a nedokáže respektovat, když to někdo takto nedělá. Je to malý rebel, který neustále pokouší trpělivost rodičů a překračuje stanovené mantinely. Tygříka je dobré učit sebeovládání a vštěpovat mu trpělivost a schopnost akceptovat jiné názory. Nečekejte ale od něj vzorného žáčka a poslušné děťátko. Jako každé dítě potřebuje lásku a pochopení a pak dokáže respektovat pravidla. Život s malým Tygrem není jednoduchý, avšak je rozhodně vzrušující😊. Dobrodružnou a odvážnou povahu Tygra určitě potěší dárky, které v sobě nesou adrenalin. Sjezd na horském kole, lanové centrum, celodenní vstupenka do zábavného parku. Ale také dárky podporující fyzickou aktivitu – sportovní potřeby, míče, nové tenisky nebo běžky, pár hodin v jumpparku nebo na horolezecké stěně tygříka jistě zaujmou.

Roztomilý Zajíček

Rok narození 2011

Povaha Zajíce je přátelská, citlivá, umělecky založená a kultivovaná. Zajíc bývá nerad sám, a proto se ochotně přizpůsobuje jakémukoliv prostředí a snaží se, aby s ním splynul. Je velmi vnímavý a dovede vycítit blížící se nebezpečí. V takovém okamžiku jedná velmi rychle a většinou se tak zachrání. Zajíc nemá rád střety a konfrontace a raději se takovým situacím vyhýbá nebo ustoupí ze svých názorů. Jeho mírumilovná povaha z něj činí velkého týmového hráče, který zřídkakdy sleduje své osobní zájmy na účet ostatních. Má rád kolem sebe harmonické prostředí a pohodu. Malinký Zajíček je jednoduše roztomilý. Na rozdíl od hlučného Tygra, je to dítě mírné, vstřícné a přátelské. Zajíčka můžete často vidět v klidu si hrát s jednou hračkou, nebo se trpělivě věnovat jedné činnosti. Jeho klid a mírnost maskuje jeho skutečné pocity a myšlenky, které zvykne před okolím maskovat a vyjadřuje jenom to, co předpokládá, že nikomu neublíží. Jeho mírnost ale neznamená pasivitu a bezbřehou poslušnost. Zajíček se jenom se svou klidnou tváří a ukázkovým chováním snaží vymyslet, jak pro sebe v tichosti vybojovat lepší šanci, nebo větší sousto. Je v společnosti oblíbený a dobře akceptovaný. Zajíčka by mohla potěšit společenská hra, kde proti sobě hrají týmy, protože je týmový hráč. Je to také diplomat, a proto ho může inspirovat knížka o etiketě. Zajíčci milují pohodlí a svoji komůrku, a tak by se mohli těšit z měkoučké deky na postel, nebo malého stanu či týpí do pokojíčku.

Statečný Dráček

Rok narození 2012

Osoba, která se narodila v těchto letech, má požehnání Bohů. V její karmě je silně zastoupena potřeba vést druhé a uspět. Drak je statečný a plný života. Je to bojovník, který nesnadno přijímá porážku. Jeho extrémní touha po svobodě a nezávislosti potřebuje aby byl v prostředí, které mu dovolí růst a vyjadřovat tvořivou stránku jeho osobnosti. Je také velký snílek a touží ohromit svět. Miluje dobrodružství a je přesvědčen, že je předurčen k tomu, aby byl úspěšný. Pokud se rozhodne realizovat své sny, není výšek, do kterých by se neodvážil. Pokud ale ustrne ve svém snění, může se stát netečným a jen pramálo se bude zajímat o vnější svět. Statečnou, nebojácnou a dobrodružnou povahu Dráčka potěší například kostým chrabrého prince nebo krále, dobrodružná kniha, kde po dlouhém boji statečný princ získává krásnou princeznu a půlku jejího království. Dráček miluje umění a má mnoho idolů a vzorů, proto by mohl mít radost ze vstupenky na koncert oblíbeného umělce, nebo knihu popisující obdivuhodný život jeho idolu. Dráček miluje ocenění a pochvalu, a tak mu určitě udělá radost dárek v podobě vyznamenání, nebo odměny za jeho práci.

Hlavička Hádě

Rok narození 2013

Had je inteligentní, okouzlující, talentovaný a tvořivý. Je velmi sociálně založen a snadno si dělá přátele.  Čas od času se dokáže chovat chladně a odtažitě, co v sobě ukrývá jistý šarm i tajemnost. Je maximálně odhodlán získat věc, po které touží, a to nezávisle na všech okolnostech. Ale na rozdíl od Draka Had spěje ke svému cíli pomalu, s pomocí pečlivě propracovaných a do detailu propočítaných plánů. Rád riskuje a jeho inteligence a myšlenková kapacita mu usnadňuje obracet věci ve svůj prospěch. Nespokojenost nevyjadřuje otevřeně, spíše v klidu vyčkává a tajně kuje plány. Je neuvěřitelně trpělivý a dokáže vyčíhnout ten pravý okamžik pro uskutečnění svého záměru. Po důkladném zaměření na svůj terč pak reaguje hbitě a zřídkakdy mine cíl. Malý Had se rád řídí svým vlastním rozumem a jeho povaha se jeho rodičům může zdát složitá. Rád přemýšlí a přitahuje ho tajemno a on sám taky na své okolí působí tajemně. To z něj dělá smyslnou a přitažlivou osobu. Malé Hádě potěší například kniha záhad, tajemství, o kterých pak může dlouho přemýšlet. Jeho bystrou hlavičku by mohl ověřit hlavolam, kniha hádanek, nebo detektivní příběh. Inteligentní Hádě se s radostí vrhne do únikové hry, nebo labyrintu.

Nezávislý Koník

Roky narození 2002 a 2014

Kůň je atraktivní, otevřený, srdečný a miluje zábavu. Már rád svoji svobodu a nesnáší příliš úzké mantinely. Miluje vzrušení a společnost. Jeho bezelstná nevinnost působí na lidi jako magnet, a proto je vždy obklopen společností. Miluje film a divadlo a všechny možné druhy zábavných podniků. Věnuje velkou pozornost svému vystupování a dává přednost pěknému oblékání. Má v sobě také tendenci chovat se extravagantně a může utratit spoustu peněz jen proto, aby upoutal pozornost svých společníků. Malý Koník je veselý, aktivní a miluje trávit čas venku. Nechybí u žádné rošťárny a rád zkouší nové věci. Jeho srdečná a nepokojná povaha neustále touží po poznání a touze pořád něco dělat. Jako dárek malého Koníka určitě potěší všechny druhy venkovních aktivit, nebo sportovních doplňků. Jeho veselé duši udělá radost zábavná knížka, nebo vtipná drobnost. A protože se Koník rád hezky obléká, může jej překvapit hezký a taky extravagantní kousek oblečení, nebo doplněk.

 

Citlivá Ovečka

Roky narození 2003 a 2015

Ovce je znamením míru a pokoje. Je velmi umělecky založená, tvořivá a má vybraný vkus. Cení si krásy a je znalcem všeho krásného. Ovce má dar empatie a dovede pozorně naslouchat. S laskavostí  pomáhá druhým řešit jejich problémy, aniž by je odsuzovala či kritizovala. Ale sama o pomoc požádá málokdy. Má spíše tendenci se stáhnout do izolace a v klidném rozjímání tam svůj problém vyřešit. Má skvělou intuici a potřebuje chvíle odloučení a nerušené samoty, protože si tím doplňuje vydanou energii. Kvůli tomu u ní nacházíme hluboký zájem o metafyzické věci a okultní nauky. Kvůli své laskavosti může působit, že je křehká a slabá, ale opak je pravdou. Ovce je navenek mírná, ale uvnitř silná. Má obrovskou schopnost přizpůsobit se měnícímu se prostředí a žije v harmonii s přírodou a okolním světem. Malá Ovečka je skutečný andílek a pro rodiče je odměnou. Ráda kouká na svět skrze růžové brýle a miluje pozornost, pochvalu a hřejivé objetí rodičů. Ovečka se ráda obklopuje hezkými věcmi a drobnůstky. Někdy může být nesmělá a potřebuje poradit a pochválit. Její citlivá dušička miluje vše krásné a oblibu nachází v knihách s poezií, umění nebo hudbě. Proto ji určitě potěší například knížka s básničkami, hudební dárek, nebo plátno a barvy. Radovat se bude z voňavého mýdla nebo pěny do koupele, či voňavé svíčky a vonného olejíčku. Její vášeň pro tajemno potěší například kurz pro základy jógy nebo masážní cinkající kuličky do ruky.

 

Uličnická Opička

Roky narození 2004 a 2016

Opice je číslo😊. Je to vynalézavý, bystrý, mnohostranně talentovaný a neposedný tvor, který nemá žádné zábrany a zřídkakdy jej něco znejistí. Otevřeně vyjadřuje své názory je vždy sama sebou. Opice má v sobě velký vůdcovský potenciál a snadno si získává důvěru druhých. V roli vůdce ale nestrpí, aby jí někdo radil, co má dělat. Je manuálně zručná a vyniká svým technickým nadáním. Je neuvěřitelně všestranná a může vlastně dělat cokoliv. Opice je šlechetná a vnímavá k druhým a ráda ostatním pomáhá. Má svůj systém v posuzování druhých, takže buď jste na jeho seznamu oblíbenců a těšíte se z její přízni, nebo tam nejste a máte prostě smůlu. Malá Opička je prostě kouzelná a se svými rodiči si dělá co chce. Opička nesnese pravidla a omezení a vždy si dělá co si zamane. Když ale trpělivost rodičům dojde, malá opička bleskurychle obrátí, omluví se a postaví třeba na hlavu a tím rodiče rozesměje a oni zapomenou na svá předsevzetí, jak ji potrestají a ukázní. Proto Opička vždy dosáhne toho, co chce. Toto sebevědomé, vynalézavé a chytré dítě neustále hledá poznání a původ fungování věcí. Miluje vše rozebírat a koukat, jak co pracuje. Proto ji určitě potěší různé vynálezy, skládačky, hlavolamy a třeba lego. Ale nečekejte, že se bude držet návodu. Ze sady nářadí bude jistě nadšena. Každý dárek, který zaměstná její ruce a mozek bude určitě správnou volbou. Také lanové centrum ji pomůže ukázat druhým jakým skvělým artistou je.

 

Pečlivý Kohoutek

Roky narození 2005 a 2017

Kohout využívá svého pronikavého úsudku a bystré mysli k předvídání událostí a podle toho jedná. Proto je dobrým organizátorem, v horším případě intrikánem. Nikdy nemrhá časem ani penězi a pohrdá těmi, kteří tak činí. Jelikož je velmi vnímavý a pružný, z jakékoli situace, do které je uvržen, odchází jako vítěz. Kohout je hrdý na to, jak usilovně pracuje a podřizuje se zákonům. Je to perfekcionista, kterému velmi záleží na mínění druhých a touží být oceňován za to, že odvádí dobrou práci. Tyto jeho vlastnosti někdy vyhnané do extrému z něj ovšem může učinit věčně nespokojeného a neustále kritizujícího pedanta. Kohout má ve zvyku stavět si laťku příliš vysoko a pak bývá rozčarován, když zjistí, že mu scházejí síly na její zdolání. Smysl pro povinnost a pýcha jsou hlavními charakteristikami osoby narozené v roce Kohouta. Chce se zviditelnit a nesnáší být jedním z davu a jeho cílem je lišit se a být jedinečný. Malý Kohoutek je pečlivý student se spoustou otázek, na které očekává okamžitou odpověď. Jeho pedantská povaha z něj dělá velkého kritika. On sám s vojenskou přesností vykonává své povinnosti a nedostatky jiných okamžitě komentuje a ostře adresuje. Kohoutek je ale čestný, charakterní a nemá rád přetvářku a pokrytectví. Je to dobrý finančník, s kapesným umí dobře hospodařit ale bývá také výstřední. Nikdy neupustí od svých plánů a rodiče se můžou jenom modlit, aby je v bezpečí naplnil. Odvážnou a výstřední povahu Kohouta potěší výstřední dárek. Například jízda v tanku, nebo den strávený v určitém povolání. Lesklá pláštěnka, krásné nové boty, nebo křiklavý sportovní doplněk mu můžou udělat radost. Kohoutek je kovové znamení, a proto vojenská hra, nebo sada vojáčků je pro něj určitě vhodná volba. Jeho hospodárnou povahu podpoří sada hracích bankovek, nebo třeba kostým bankéře. Kniha o úspěšném člověku ho bude jistě velmi motivovat.

 

Loajální Pejsek

Roky narození 2006 a 2018

Pes patří k oblíbeným domácím zvířatům, protože je hluboce oddán svým pánům. Stejně tak osoba narozená v roce Psa je majitelem těchto obdivuhodných vlastností – integrity a loajality. Pes je upřímný a můžete se spolehnout, že když se stane vaším přítelem, vždycky bude stát na vaší straně. Má vysoce vyvinutý smysl pro povinnost a poctivé jednání. Pes je přímočarý, nemá rád lehkovážnost a nevěnuje příliš mnoho pozornosti povrchním společenským detailům. Je velmi spontánní, horkokrevný a emocionální. Dává přednost momentálním popudům a reakcím. V zaměstnání Pes většinou potřebuje být veden a znát směr, kterým se má ubírat a je daleko lepším týmovým pracovníkem, než vedoucím. Malý Pejsek je spokojený, vyrovnaný a přátelský a od ostatních neočekává příliš mnoho. Je to dítě důvěřivé a oddané. Pejsek potřebuje určitý stupeň volnosti a svobody. Mezi dětmi je Pejsek oblíbený kvůli jeho smyslu pro humor, přátelské povaze, ale když jej někdo urazí, nebo napadne dokáže hrubě a přehnaně reagovat. Jeho výbuchy zlosti ale okamžitě střídá uklidnění a rovnováha. Malý Pejsek má rád pochvalu a rodina je pro něj vším. Malého Pejska potěší rodinná společenská hra, společný rodinný výlet, nebo třeba tričko s obrázkem jeho oblíbeného kamaráda nebo rodinného příslušníka. Je věrnou povahu podpoří kniha s tématem chrabrosti a loajality nebo například dvd s filmem Hačiko. Ten krásně dokumentuje téma věrnosti a oddanosti, která je malému Pejskovi tak vlastní.

 

Laskavé Prasátko

Roky narození 2007 a 2019

Prase je upřímné a laskavé, vlídné a nemá rádo konflikty či spory. Je také velmi přátelské a své emoce neskrývá. Prase je optimistické a je vždy připraveno být nápomocné tam, kde je ho zapotřebí. V tomto ohledu jeho nezištná obětavost vůči těm, které miluje, jde až za hranice sebeobětování. Prase důvěřuje i těm, kteří jeho důvěry nejsou hodni. Je to ten typ osoby, která se vás bude snažit potěšit drobnými pozornostmi, aby vám dala najevo svou přízeň. Prase je tvořivé, umělecky nadané a má vybraný vkus. Velikou pozornost věnuje hygieně a svému zevnějšku. Navzdory všeobecnému mínění Prase není prase. Je naopak velmi pořádkumilovné, a chodí vždy pěkně upraveno a elegantně oblečeno. Obvyklé je, že se zajímá o módu. Prase má hluboký smysl pro odpovědnost, jakmile se jednou vydá určitým směrem, většinou už z něj neodbočí. Prase ve své podstatě vyznává taoistickou filosofii – v tom smyslu, že je přesvědčeno o nutnosti vzdání se nebo odevzdání, aby nalezlo pokoj mysli, jako to vyjadřuje čínské přísloví: „Ustup o krok zpátky a uvidíš nesmírný oceán a nekonečné nebe.“ Proto také Prase není soutěživé a je vždy připravené přijmout kompromis nebo dát druhému za pravdu. Prasátko je samostatné, družné a poddajné. Má velkou kuráž a nezalekne se ani velkých nesnází. Je fyzicky zdatné a odolné, a proto dokáže bez slz vydržet bolest a strádání. Do jídla malé Prasátko nutit určitě není třeba, protože je to vášnivý jedlík a jeho apetit je obrovský. Je nesobecký a slepý k nedostatkům jiných. Dokáže dobře přijmout kritiku a překážka pro Prasátko představují stimul a motivaci. Dítě narozené v roce Prasete potěší dárek, který polechtá jeho chuťové pohárky jako například neobvyklá lahůdka, hrneček na čokoládové fondue nebo kurz pečení pizze. Nenáročné Prasátko potěší v podstatě jakýkoliv dárek a jeho vybraný vkus podpoříte hezkým doplňkem, nebo voňavým hygienickým výrobkem. Prasátko má rádo pohodlí a radost mu může udělat hezké povlečení na postel nebo kniha o přátelství.

Autor: Lucia Petriláková

 

Napište nám

Vinohradská 1899/112, 130 00 Praha 3


GSM: +420 775 469 515
e-mail: info@tcm-fengshui.cz
Pondělí: 08:00 - 18:00
Úterý: 08:00 - 18:00
Středa: 08:00 - 18:00
Čtvrtek: 08:00 - 18:00
Pátek: 08:00 - 18:00
Sobota: Zavřeno
Neděle: Zavřeno