Internetový obchod s tradiční čínskou medicínou Přejít na eshop

Žijeme v době, kdy máme všeho nadmíru. Jídla, technologií, kontaktů a informací. Intervaly se zkracují a všechno trvá méně času. Tlak na dokonalost se zvyšuje. Obrázky z časopisů, reklam, filmů a sociálních sítí nutí ke snaze měnit se k zdánlivě dokonalejšímu obrazu prezentovaného v těchto médiích.  To častokrát končí zklamáním a neúspěchem, protože realita je odlišná a pod povrchem je něco jiného. Proto stále víc lidí začíná vyhledávat způsoby, jak zlepšovat svůj život a nacházet své skutečné já a v tomto úsilí je jeden schopen ujít dálku, pročíst desítky knih, navštívit několik seminářů nebo poslouchat hodiny motivačních nahrávek a videí. 

Jednou z cest je filozofie, která učí člověka žít v harmonii s prostředím a přírodou - Feng shui. Učí nás poslouchat svou intuici a následovat srdce. Méně spoléhat na rozum. Feng shui je přístup k životu a k sobě samému. Učí respektu a pokoře. Není to zázračná metoda, kde vám někdo řekne zde dejte kytku a budete šťastný. Feng shui je návrat k podstatě a k jednoduchým věcem.

Po úpravách v interiéru, které jsou výsledkem feng shui analýzy, se začínají objevovat situace, které nám pomáhají následovat osud a neplout proti proudu. Co, jak je vám asi jasné, častokrát není lehké, ba naopak. Chce to odvahu a úsilí. Když se rozhodnete pustit feng shui do svého života, začne se něco ve vašem životě měnit a bez ohledu na situace, které to přináší, změna vede k lepšímu životu a vrací vás na cestu, která započala narozením a ze které často scházíme, čím si způsobujeme, že se nám přestává dařit.

Ve škole nás učili, že feng shui není pro líné lidi. Nestačí o změně jenom snít, meditovat a představovat si hezčí život. Když chceme zlepšit svůj život, musíme proto něco udělat. Klienti, kteří se na nás obrací s prosbou o analýzu svého prostoru mají jedno společné. Chtějí žít jinak, lépe a jsou připraveni konat. Někam se objednat, poradit se, udělat navrhované změny a těšit se z vývoje událostí.

Feng shui přináší a zvětšuje potenciál, že se vám bude dařit skvěle v činnostech, které děláte. Zvětší to například šance najít správného partnera, udělat zkoušku ve škole nebo získat povýšení. Neznamená to ale, že úpravami v interiéru práce končí. Úpravy jihozápadu vám nepomůžou nalézt partnera, když budete sedět doma, skvěle vyladěný severovýchod neudělá zkoušku za vás, ale pomůže, když se na ni dobře připravíte, zvýšit šance na nadprůměrný výsledek.

Po feng shui úpravách se také můžou otevírat témata, která zůstala nedořešená a představují překážku na vaší cestě. Nejdřív se zkažená voda musí vyčistit, aby se pak nalila křišťálově čistá. Nedořešené je potřeba vyřešit. Uvedu příklad z praxe. Manželský pár přišel s prosbou o feng shui analýzu kvůli špatnému spánku a neplodnosti. Po úpravách v interiéru (manželská postel se upravila tak, aby spali ve svých příznivých směrech) vyplavala na povrch manželova nevěra a do roku se pár rozvedl. Řeknete si, hm, “povedená” analýza. Dva roky po úpravách ale oba manželé žijí v novém vztahu, dokonce s miminkem na cestě. Neudálo se to všechno hned. Trvalo nějakou dobu, aby si manželé uvědomili, že jejich vztah je nefunkční a že můžou nalézt štěstí vedle někoho jiného. Další hezký příklad z mojí praxe je o ženě, která chtěla najít správného muže. Po vyčištění severozápadu jejího bytu (který byl do té doby založený starými, nepotřebnými věcmi a harampádím), se do jejího života začali vracet muži z její minulosti – otec, bývalý milenec a manžel, a otevírali se témata, která potřebovali vyčistit, probrat a dořešit. Jak se vyčistil severozápad – oblast reprezentující muže, čistili se i její vztahy s muži. To vedlo k ujasnění, co od vztahu s mužem očekává a přesně jakého muže chce. Pak do čistého a vyklizeného severozápadu přišel muž, kterého si tak přála. Nezalekla se konfrontace, a práce na vztazích a odměnou jí teď je spokojený, harmonický vztah s panem božským.

Klienti na feng shui oceňují, že se jim žije lépe a bez zbytečných komplikací, které si tak krásně umí sami vnášet do života. Na konzultacích učím klienty pracovat s pěti prvky v interiéru, vysvětluji, jak jejich prostor funguje a jak mohou svou prací dosáhnout skvělých výsledků. Nejdřív si prostor prohlédnu, pak vypracuji analýzu a následně vše podrobně vysvětlím. Klient od nás odchází se zpracovanou analýzou (ve formě PDF) a podle ní pak začínají dělat úpravy. Některé změny pak přicházejí okamžitě (například, když pracujeme s technikou roční letící hvězdy), některé postupně za dny nebo týdny, v případě jiných technik.

Když máte půdorys svého bytu nebo domu a kompas, můžete začít s harmonizací svého domova sami. Postupně zde budu přidávat jednoduché techniky a postupy, jak si každý sám může upravit prostředí. Když je problém méně závažný a méně zamotaný, postačí malé, jednoduché změny a řešení se ukáže, situace se změní. Když je ale váš stav komplikovanější, a problém se nedaří zvládnout, je dobré vyhledat feng shui konzultanta, který použitím sofistikovaných technik navrhne nápravy a pomůže s problémem. Je to jako s nachlazením. Když máte plný nos, uvaříte si bylinkový čaj a je vám líp. Když máte plný nos půl roku, bylinkových čajů jste vypli litry a nos je pořád ucpaný, vyhledáte odborníka, který vám poradí, jak na chronicky ucpaný nos. Sestaví bylinnou směs, navrhne úpravu stravy, nebo změnu režimu. 

Malé ovlivňuje velké. Tak pravil můj učitel ve škole feng shui. I malými změnami dokážeme ovlivnit velké věci. Chce to jenom chtít a mít odvahu být skutečně šťastný.

Autor: Lucia Petriláková

Napište nám

Vinohradská 1899/112, 130 00 Praha 3


GSM: +420 775 469 515
e-mail: info@tcm-fengshui.cz
Pondělí: 08:00 - 18:00
Úterý: 08:00 - 18:00
Středa: 08:00 - 18:00
Čtvrtek: 08:00 - 18:00
Pátek: 08:00 - 18:00
Sobota: Zavřeno
Neděle: Zavřeno