Internetový obchod s tradiční čínskou medicínou Přejít na eshop

Vstup podle Feng Shui

Vstup do prostoru představuje jednu z nejdůležitějších částí obydlí. Reprezentuje to, kým jsme. Vstup je jako lidská ústa, kterými přijímáme potravu a vyživujeme své tělo. Vstupem do prostoru vchází Qi a také ho tím vyživuje. Je tedy důležité, abychom, stejně, jak to děláme denně s ústy, udržovali vstup v dobré kondici a čistotě. Podívejme se na základní principy, které dělají náš vstup atraktivní a přitahující správnou Qi.

Velikost vstupních dveří

Vstupní dveře by neměli být ani příliš velké, a ani příliš malé. Měli by být proporcionálně přizpůsobeny průměrné velikosti člověka. Když jsou dveře příliš velké, je tady potenciál finančních ztrát a naopak, když jsou malé, do prostoru nemůže proudit dostatečné množství Qi a vyživovat jej.

Pro vstup jsou vhodnější jednokřídlé dveře, které se otevírají dovnitř. Když máte dvoukřídlé dveře a zažíváte finanční problémy, velikost dveří může být jeden z důvodů vašich potíží. Užívejte pouze jednu stranu dveří, zabrání se tím unikání Qi.

Výhled a přístup ke vstupu

Rovná cesta vedoucí ke vstupním dveřím není vhodná, a vždy se snažíme, aby se přístup takzvaně meandroval. Zpomalí to tok příchozí Qi a ta proudí do prostoru příznivě a harmonicky.

Výhledu od vstupních dveří by neměli bránit věci jako například strom nebo sloup veřejného osvětlení. Vstup by měl být ochráněn před tzv. Sha Qi (nepříznivou Qi), kterou tvoří silnice vedoucí přímo ke dveřím vstupu, nebo ostrý úhel silnice a budovy mířící přímo na vstup.

Úroveň vstupních dveří by neměla být pod úrovní vnější silnice, ideální je, když je mírně nad úrovní silnice a vede k nim schodiště. Obyvatelé domu se tak můžou cítit bezpečněji.

Přední vstup do prostoru a zadní vstup do prostoru by neměli být v jedné linii, aby vstupující Qi okamžitě neopouštěla prostor zadním vchodem.

Vstupní dveře by neměli být naproti dveřím na toaletu a od vstupních dveří bychom neměli mít výhlad do kuchyně nebo krbu. Narušuje to Qi příchodu. Je-li taková vazba přítomna, snažíme se jí odklonit květinou, závěsem nebo roletou.

Signifikant vstupu

Signfikant představují dva strážci vhodně umístěné před vstupem do prostoru. Tím jednoduše identifikujeme hlavní vstup do domu. To je důležité hlavně v případech, kdy do prostoru vedou více než jedny dveře. Hlavní vstup je jen jeden a ten určíme právě dvěma strážci. Mohou to být dva kameny, dvě květiny, dvě sochy, dvě vázy, dvě lucerny, prostě dvě stejné věci, které v nás evokují příjemné pocity a harmonii a zároveň dělají vstup atraktivní. V paneláku stačí udělat dvě malé tečky na stěnu.

Pořádek a čistota

Vstupní prostor je místo, které vidí návštěvníci jako první a to, jak vstup vypadá ovlivní celkový dojem z obydlí. Tady si svlékáme kabát a odkládáme boty, a vstupujeme očištěni. Toto dělá tuto část prostoru místem očisty, a proto bychom tady měli mít pro tu očistu podmínky – mít kam dát boty, mít kam dát kabát. Je vhodné, aby prostor pro odkládání svrchních dílů oblečení a bot byl oddělen od další části předsíně, například dlažbou, nebo kobercem jiné barvy.

Vchod by měl být dobře osvětlený, funkční, bezpečný a bez zbytečných věcí. Je důležité, aby tady nebyly žádné překážky bránící Qi při vstupu do prostoru. Pozor na nepořádek nebo zadrhávající se dveře.

Klíče ve vstupu

V předsíni si dáváme pozor na klíče, které by tady neměli být viditelné. Mnoho klíčů představuje zátěž, přináší komplikace, protože klíč k poznání života je jenom jeden.  Proto klíče ukládáme do skříňky.

Přečtěte si také: Pracovna podle Feng Shui a Ložnice podle Feng Shui.

Napište nám

Vinohradská 1899/112, 130 00 Praha 3


GSM: +420 775 469 515
e-mail: info@tcm-fengshui.cz
Pondělí: 08:00 - 18:00
Úterý: 08:00 - 18:00
Středa: 08:00 - 18:00
Čtvrtek: 08:00 - 18:00
Pátek: 08:00 - 18:00
Sobota: Zavřeno
Neděle: Zavřeno