Internetový obchod s tradiční čínskou medicínou Přejít na eshop

Zrcadla

Jedním z nejlepších nástrojů Feng Shui konzultanta je zrcadlo. Tento bytový doplněk může zvýšit a zlepšit energii v celém domě tak, aby přinášel hojnost a štěstí. Zrcadla odrážejí světlo a energii a proto působí v prostoru jako akcelerátor neboli urychlovač energie. Používáme ho také v případě, když chceme energii v prostoru správně směrovat do určité části domu nebo místnosti. 

Existuje několik všeobecných pravidel při práci a umísťování zrcadel v prostoru.

Vchodové dveře

Zrcadlo v předsíni anebo ve vstupní hale dokáže nasměrovat energii dál dovnitř, do prostoru, je-li správně umístěné. V halách a chodbách platí pravidlo, že zrcadla nemají být naproti vchodu, protože takto odrazí vstupující Qi zpátky ven a prostor může postrádat dostatek energie. Zrcadlo v předsíni umísťujeme na stěně kolmé ke vstupním dveřím. Toto umístění umožní energii proudit hladce do domu.

Schodiště

Úzké schodiště může omezit příliv bohatství a hojnosti, proto zde rádi využíváme zrcadla pro jeho vizuální rozšíření. To pak pomůže toku energie nahoru po schodišti. Velké zrcadlo na meziposchodí, směřující do prostoru nahoře, je skvělou volbou.

Dlouhé chodby

Zrcadla umístěná v dlouhé chodbě mohou pomoci zpomalit tok energie a nasměrovat je do dveří vedoucích do místností domu. Zrcadla by neměla být rozložena přesně naproti sobě, protože se takto energie zasekne v protipohybu od jednoho zrcadla ke druhému a neproudí do prostoru.

Jídelna

Správně umístěné zrcadlo v jídelně může znásobit hojnost vaší rodiny. Jídlo na stole symbolizuje hojnost domácnosti a odraz jídla na jídelním stole v zrcadle budí dojem větší hojnosti, nežli je potřeba pro výživu rodiny. To se pak promítne do skutečné hojnosti rodiny. Umístěte zrcadlo tak, aby odráželo jídelní stůl a dbejte nato, aby se v odraze neobjevili dveře, kuchyň, nebo aby hostům a sedícím zrcadlo v odraze nesekalo hlavy.

Koupelna

V koupelně je vhodné umístit zrcadlo tak, aby neodráželo toaletu, nesekalo hlavu v odraze, nebo aby nedělilo odraz na části, to znamená použít zrcadlo celistvé, bez předělů.

Pracovna

Zrcadlo by mělo vždy odrážet pozitivní aspekty a předměty v prostoru. Pokud přijímáte klienty ve své pracovně nebo na svém pracovišti, umístěte zrcadlo na zeď vedle dveří vedoucích do místnosti tak, aby odráželo vstupující osoby. To bude zdvojnásobovat počet klientů.  

Pokud se vám nepodaří umístit svůj stůl do vhodné pozice (viz náš článek Pracovna podle Feng Shui), tedy směrem ke dveřím, zavěste na stěnu malé zrcadlo tak, aby odráželo dveře, když sedíte u svého stolu. Tím zabráníte útokům na záda a neočekávaným překvapením v podnikání.

Dbejte nato, aby zrcadlo neodráželo váš stůl nebo vás. To by mohlo vést ke zdvojnásobení pracovní zátěže. Nikdy nezavěšujte zrcadlo naproti dveřím do kanceláře. Mohlo by to odrazit všechny dobré energie a pracovní příležitosti.

Ložnice

Při používání zrcadel v ložnici buďte opatrní. Jsou dvě místa v ložnici, kde můžete zavěsit zrcadlo. Pokud nevidíte na dveře z vaší postele, když ležíte, umístěte zrcadlo na zeď tak, aby odráželo dveře, ale ne postel. Zrcadlo v plné délce můžete také umístit na vnitřní stranu dveří šatníkové skříně. Dbejte nato, aby tyto dveře byly zavřeny, když se skříň nepoužívá.

V ložnici se vyhýbáme umístění zrcadel tak, aby odrážely postel. Ve Feng Shui to znamená pozvání pro třetí osobu do vztahu a podporuje to nevěru.

Malé výklenky, rohy a tmavé kouty

Pro optické rozšíření malých výklenků nebo stísněných prostorů použijeme zrcadla, abychom rozšířili tento prostor a podpořili tok energie. Tady se vyvarujeme odrazů objektů jako jsou špinavé oblečení a nádobí, hromádky starých novin a jiné druhy nepořádků. Odrazy těchto negativních aspektů jsou kontraproduktivní, protože zdvojnásobují nepořádek a blokují tok energie. Zrcadla můžeme umístit i tam, kam nemůžeme dát okna.

Autor: Lucia Petriláková

Napište nám

Vinohradská 1899/112, 130 00 Praha 3


GSM: +420 775 469 515
e-mail: info@tcm-fengshui.cz
Pondělí: 08:00 - 18:00
Úterý: 08:00 - 18:00
Středa: 08:00 - 18:00
Čtvrtek: 08:00 - 18:00
Pátek: 08:00 - 18:00
Sobota: Zavřeno
Neděle: Zavřeno